Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
30 Jan

Boho Vesper

Boho Vesper markası yaratıcılığın merkezi Paris’te yaşayan iki genç tasarımcı tarafından kuruldu, İstanbul’dan bir hayalperestin daha katılmasıyla ekip tamamlandı. Marka, Paris’te uzun yıllar süren çalışmaların sonucunda tasarımcıların mistik hayal dünyalarını, yüksek kaliteli ürünlerle buluşturabilecekleri bir atölye olarak doğdu.

Boho Vesper 5

Boho Vesper logosu olarak geometrik güzelliğiyle öne çıkan “Venüs Gülü” seçildi. Venüs Gülü, aslında Venüs gezegenin dünya etrafında 100 yılda bir çizdiği yörünge çizgilerine verilen isim. Bu açıdan atölye, kozmik tutkularını yansıtmakla kalmıyor aynı zamanda eşsizliğe ve ekibin ortak tutkusu olan özgünlüğe de vurgu yapıyor. Bu özgünlük markanın öne çıkardığı tema ve tekniklerin uyumuyla sağlanıyor. Tasarımcılar Boho Vesper’in temelinde olan birkaç temayı şöyle sıralıyor: “Doğa, tarih, mitoloji ve gelecek. Bu dört temanın yansıtılmasının altında dört şehirden ilham alan dört yöntem yatıyor: Paris’in klasik çizgisi, Tokyo minimalizmi, Milano çılgınlığı ve Chicago modernizmi.”

Boho Vesper 4

Boho Vesper bu iki temadan doğmuş, özgün, sıra dışı bir güzelliği temsil eden bir marka. Markanın el yapımı bambu güneş gözlükleri, tişört ve sweatshirt’lerinde uyum ve mükemmeliyet büyük önem teşkil ediyor. Tasarımların dışında isminden, logosuna, ambalajlarından internet sitesine kadar her şey, yaratıcılarının mistik ve aykırı hayal dünyalarını yansıtıyor.

Boho Vesper

Boho Vesper Facebook

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply