Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
11 Feb

Berlin, I Love You / Ai Weiwei

Çinli dahi 1957 doğumlu sanatçı, mimari tasarımcı, küratör ve aktivist Ai Weiwei, bu sefer Skype yoluyla Çün’den Berlin’e yönetmenlik yapacak. 2011 yılında Çin’de gizlice 81 gün gözaltında tutulan sanatçının hala ülke dışına çıkması yasak fakat o sanatını icra etmeye teknolojik yollarla devam ediyor.

Berlin’de geçen filmde sanatçının altı yaşına basan oğlu Ai Lao ile olan ilişkisi anlatılıyor.İlk olarak Berlin Uluslararası Film Festivali‘nde gösterilecek olan film, aynı zamanda 10 farklı yönetmenin farklı şehirler için çektiği “Cities of Love” serisinin devam filmi. Ai Lao’nun annesinin senaryosunu üstlendiği filmin uzaktan sanat yönetmenliğini yaparak bir sınırı daha kaldıran Ai Weiwei, imkansızlıklar içinde yarattığı imkanlarla bütün üşengeçleri motive edecek.

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply