Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
1 Jun

Teeth (2007)

Yönetmenliğini Mitchell Lichtenstein’in yaptığı Teeth’in başrollerinde Jess Weixler ve John Hensley oynuyor. Sundance Film Festivali gösteriminde oldukça dikkat çeken ve “Jüri Özel Ödülü”ne layık görülen film, bazı inanışlara ve mitolojiye göre “Vagina Dentata” isimli cinsel ilişki esnasında kadının erkeği vajinasının dişlerini kullanarak hadım edebileceğinden bahsediyor.  Bir lise öğrencisi olan Dawn, erkek arkadaşı tarafından tecavüze uğrar ve vajinasının dişleri olduğunu keşfeder. Bu dişler belli bir kısmın inandığı “Vagina Dentata” mitolojisindeki gibi erkeklerin cinsel organlarını kopararak onları öldürebilme gücüne sahiptir. Sadece göndermeleri dikkate alarak, diş konusun gerçek olabilme ihtimalini bir kenara bırakarak izlemenizi tavsiye ederiz.

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply