Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
9 Aug

Xavier Dolan’ın Mommy’si Pera Sineması’nda

Son yıllarda festivallerde ödüle doymayan genç yönetmen, oyuncu ve senarist Xavier Dolan‘dan ve filmlerinden daha önce birçok yazımızda bahsetmiştik. Xavier, I Killed My Mother ile başlayan film kariyerine en son filmi Mommy ile dur durak bilmeden, başarıyla devam ediyor. Filmi hala izleme fırsatı bulamayanlar için Mommy, Başka Sinema kapsamında 1 haftalığına Beyoğlu Pera Sineması’nda olacak.

67. Cannes film festivalinde  gösterimi bittikten sonra 12 dakika boyunca ayakta alkışlanan Mommy, Altın Palmiye’nin en güçlü adaylarından biri. Filmin konusu, şiddete meyilli sorunlu bir ergen olan oğlu Steve’i tek başına büyütmeye çalışan dul bir annenin yaşadıkları oalrak özetlenebilir.  Filmdeki anne rolünü, I Killed My Mother’da da anne rolünü oynayan Anne Dorval canlandırıyor. Her filminde yeni bir marifetiyle tanıştığımız Xavier bu sefer filmin hem yönetmeni, hem senaristi, hem ortak yapımcısı, hem kurgucusu hem de kostüm tasarımcısı. Daha ne olsun!

Film eleştirmenleri tarafından sanatçının en iyi yapıtı olarak adlandırılan Mommy İstanbul’da 13. Filmekimi boyunca Beyoğlu Atlas, Nişantaşı Citylife Citys ve bu yıl ilk kez olmak üzere Kadıköy Rexx sinemasında gösterilecek.

Daha fazla bilgi için: Başka Sinema

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

2 Comments

Leave a reply