Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
17 Aug

Burn Your Portfolio

En iyi tasarım okullarından birinde eğitim almış olsanız da başarının yolu ne yazık ki sadece diplomadan geçmiyor. Burn Your Portfolio kitabı gerçek dünyada işinize yarayacak pratikleri, yapmanız ve yapmamanız gerekenleri, çoğu tasarımcı için geçerli olan fakat yazılmamış iş dünyası kurallarını, fotoğrafçı, web tasarımcı, metin yazarı, programcı ve mimarların ancak yıllarını harcayarak sektörde öğrenebileceklerini önceden öğrettiğini iddia ediyor.

Kitabın yazarı Utah menşeli tasarım firması Riser’ın sahibi olan Michael Janda, kendi ajansında tecrübe ettiği başarı ve başarısızlıklarla alay eder bir dil kullanarak okuyucuya yardımcı olmaya çalışıyor. Oldukça eğlenceli ve bir o kadar da öğretici olan Burn Your Portfolio, takım çalışması ve işbirliği, ilişki kurma, müşteri yönetimi, ihale çalışmaları ve üretim süreçleri konusunda danışman ve kaynak olarak kullanabileceğiniz eğlenceli bir kitap.

Amazon

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply