Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
16 Aug

Alcoholic Architecture / London

alcoholic architecture 3

Alcoholic Architecture London

Kısa sürede ünü Londra sınırlarının dışına çıkan Alcoholic Architecture isimli pop-up barın özelliği deri solunumuyla alkol alınıyor oluşu. Londralılar artık bir kadeh içki içmek yerine, bir nefes içki çekiyor.

2016 Ocak ayına kadar açık olacak olan ve Borough Market’da yer alan mekanda alkol, buharlaştırılıyor ve bir bulut halinde müşterilere sunuluyor. Kullanılan alkol çok güçlü olduğu için içeride koruyucu giysiler giymeniz gerekiyor. Mekanın kurucuları Bompas & Parr, buharlaştırılan alkolün %40 daha hızlı sarhoş ettiğini  söylüyor. Alcoholic Architecture’da aldığınız her nefes, sizi sarhoşluğa bir adım daha yaklaştırıyor.

Uzmanlara göre ise nefes yoluyla ciğerlere çekilen alkol doğrudan beyne gittiği ve karaciğerden geçmediği için daha çok hasar veriyor.

Alcoholic Architecture

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply