Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
8 Sep

Londra’nın İkonik Gece Kulübü Fabric Kapandı

london fabric

Londra’nın gece hayatında önemli bir yeri olan Fabric, kalıcı şekilde kapatıldı. İki gencin uyuşturucuya bağlı ölümünün ardından lisansına el konan kulüp, Londra gece hayatında büyük bir üzüntüye neden oldu. Fabric’in kapanmaması için başlatılan imza kampanyası ile 150,000 kişiden alınan imza da kararın değişmesini önleyemedi.

2,500 kişilik kapasitesi olan gece kulübünün, güvenli eğlenme örneği teşkil etmesi amacıyla birçok işletme ve kişiye gözdağı vermek amacıyla kapatıldığı da söylenebilir. Benzer bir olayın geçtiğimiz haftalarda Life in Color Festival’da da yaşandığını düşünürsek, burada sorumluluk ister istemez mekanların işletmelerine de düşüyor.

untitled

 

Fabric Hakkında

Fabric, 1999 yılında Keith Reilly ve Cameron Leslie tarafından kuruldu. Üç farklı bölümden oluşan kulübün ikisinde canlı performans gerçekleşirken ayrıca her birinde kendine ait en iyi müzik sistemleri bulunmaktaydı. 17 yıllık geçmişinde 6 million insanın yolunun geçtiği Fabric London, yüzbinlerce kişi tarafından özlenecek.

[wpdevart_youtube]wOxmLayTZSs[/wpdevart_youtube]

Fabric London

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply