Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
25 Nov

Nearly Eternal: too good to eat

Norbert Schoerner 3

Norbert Schoerner 4

Norbert Schoerner 2

5

Fotoğrafçı Norbert Schoerner, sanat direktörü Steve Nakamura‘yla gerçekleştirdiği Nearly Eternal isimli serisi ile yeme ve sanatın sınırlarını birhayli zorluyor. Nearly Eternal, her gün alışık olduğumuz heme biçimlerinden uzak bir perspektifle yemeğe yaklaşırken aynı zamanda sürreal bir bakış açısı sunuyor. Bugüne kadar başta The FaceDazed & Confused ve The Chapman Brothers gibi iş ortaklarıyla ilerleyen Alman sanatçı, partneri Nakamura ile alışılmadık formlar, canlı renkler ve absürdlüklerle dolu bir seri yaratmış. Serinin sadece 500 özel kopyadan oluşan kitabı aralık ayında raflarda olacak.

 

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply