Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
2 Apr

Akuspakus

Akuspakus 2014 yılında Zümrüt Şahin (vokal) ve Metahan Erdoğan (gitar) tarafından kuruldu. Ardından gruba katılan Berkcan Şimşek (davul) ve Aykut Çerezcioğlu (bas) ile bugünkü kadrosu oluştu. Bir cover grubu olarak tasarlanan grup, kendi şarkılarını yapmaya başladı. Grubun ilham aldığı müzikler olarak pop-rock, alternatif rock, pop müzik ve pop-caz olarak sayılabilir.

2014 yılından beri İzmir’de farklı etkinliklerde ve mekanlarda sahne alan grup şu anda 6.45 Kaybedenler Klübü, Kepler Social House ve Less Ordinary isimli mekanlarda düzenli olarak sahne alıyorlar. Enerjileri ve hisleri oldukça yüksek bir grup. Müziği, sahneyi ve seyircileri içselleştiren, kendi müziklerini fazlasıyla içgüdüsel doğaçlayan, hiçbir zaman repertuarlarını tek düze yürütmeyen dört güzel insan…

Grubun en dikkat çeken performansları da Jefferson Airplane’in White Rabbit coverları.Grup üyelerinin hepsi kendi içinde bu şarkıda bir anlam bulduklarından, bu şarkıyı performe ederken doğaçlama gidiyor ve yaklaşık 20-30 dk. çalıyorlar. Daha çok enstrüman ağırlı çaldıkları parçanın girişteki vokali de her sferinde doğaçlama, özgün oluyor.

Grubun geçtiğimiz günlerde çıkan Hayalet Şarkı isimli single’ını buradan dinleyebilirsiniz.

Akuspakus Instagram

Akuspakus Facebook

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply