Korku ve gerilim filmi severlerin ortak mağduriyeti, sırf bu zevk uğruna şimdiye kadar çok kötü filmlere maruz kalmalarıdır. Gerçekten bu kategorideki filmlerin prodüksiyon kalitesi genellikle çok düşük. Mindscape, psikolojik gerilime güzel bir örnek.

Mindscape’in başrollerinde yıllarca Andy Garcia ile karıştırdığım yakışıklı Mark Strong ve American Horror Story’nin sevilen oyuncusu Taissa Farmiga var. Kısaca filmin konusundan bahsedecek olursak, John (Mark Strong), insanların hafızalarına girip anılarına ulaşma yetkisi olan bir dedektif. Yeni dosya konusu Anna (Taissa Farmiga), açlık grevinde olduğu için ailesi tarafından bu konuya sebep olabilecek hatırasını bulmak üzere görevlendiriliyor. Anılara girdikçe işler değişiyor ve hem Anna hem de Anna’nın ailesiyle ilgili sırlar ortaya çıkıyor. Basit bir açlık grevi dosyası olarak başlayan iş, John’un bütün hayatını etkileyecek kadar ileri gidiyor.

Mindscape, konusu itibariyle psikolojik gerilim kategorisine giriyor. Filmin en iyi tarafı sizi izlerken sürekli bir tereddüt içerisinde bırakması. Bu anlamda kurgusu gayet güzel işlenmiş. Filin sürükleyiciliğinden midir bilinmez biraz çabuk bitiyor hissi veriyor. Yaklaşık 1 saat 30 dakika süren filmin 15- 20 dakikası daha olsaymış olaylar biraz daha derin işlenebilirmiş.

İyi Seyirler!