Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
2 Feb

3 Film, 3 Sebep

Bazı filmler özeldir. Ya çok büyük bir çıkış noktası bulmanıza yardımcı olmuştur ya da izledikten sonra birdaha hiçbir şey eskisi gibi olmamıştır. Şimdiye kadar izlediğim filmlerin sayısını ve birçoğunu ne kadar istesem de hatırlayamam. Bazılarını ise hiçbir zaman unutamam. Unutamadığım filmlerin listesini sebepleriyle beraber filmin neyi anlattığından çok nasıl anlattığıyla ilgilenenler için her pazar günü paylaşmaya devam edeceğim.

In The Mood for Love

Maggie Cheung’un zerafetle salındığı bir Wong Kar Wai filmi olan In The Mood for Love (Fa Yeung Nin Wa), Hong Kong’da bir apartmanda geçen yasak aşkı anlatıyor.

İzleme Sebepleri

1 Aşkın iki kişi arasında yaşanan bir sır olabileceğinin tutkulu ve kırılgan hikâyesine şahit olmak.

2 Filmdeki çiçek desenli her şey.

3 Yumeji’nin filmin ruhuyla bütünleşen muhteşem müzikleri.

 

Blue Valentine 

Aşkın rengi her zaman kırmızı mıdır? Hayır. Aşkın renginin mavi olabileceği zamanlar da vardır. Evli bir çiftin kırmızı renkle başlayan aşkının giderek maviye dönüştüğü inanılmaz film.

İzleme Sebepleri

1 Aşk ile ilgili görmek istediklerimizi değil eninde sonunda görülmesi muhtemel gerçekleri gözler önüne sermesi.

2 Ryan Gosling ve Michelle Williams’ın muhteşem oyunculuğu.

3 İki insanın hayatı yaşama biçimlerinin farklılıklar göstermesinin en büyük aşkı bile yıkabileceğini öğrenmek.

 

Candy

Uyuşturucu bağımlısı iki sevgilinin hayatlarını ve birbirlerini nasıl mahvettiğini anlatan Candy, her defasında ağlatma garantili bir film.

İzleme Sebepleri

1 Filmin Cennet, Dünya ve Cehennem’e ayrılmış bölümleri.

2 Heath Ledger ve Abbie Cornish’in gerçek bir çift olduğuna inanacağınız kadar iyi oyunculukları.

3 Candy’nin delirerek evin duvarlarına yazılar yazdığı o efsane sahne.

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply