Boho Vesper markası yaratıcılığın merkezi Paris’te yaşayan iki genç tasarımcı tarafından kuruldu, İstanbul’dan bir hayalperestin daha katılmasıyla ekip tamamlandı. Marka, Paris’te uzun yıllar süren çalışmaların sonucunda tasarımcıların mistik hayal dünyalarını, yüksek kaliteli ürünlerle buluşturabilecekleri bir atölye olarak doğdu.

Boho Vesper 5

Boho Vesper logosu olarak geometrik güzelliğiyle öne çıkan “Venüs Gülü” seçildi. Venüs Gülü, aslında Venüs gezegenin dünya etrafında 100 yılda bir çizdiği yörünge çizgilerine verilen isim. Bu açıdan atölye, kozmik tutkularını yansıtmakla kalmıyor aynı zamanda eşsizliğe ve ekibin ortak tutkusu olan özgünlüğe de vurgu yapıyor. Bu özgünlük markanın öne çıkardığı tema ve tekniklerin uyumuyla sağlanıyor. Tasarımcılar Boho Vesper’in temelinde olan birkaç temayı şöyle sıralıyor: “Doğa, tarih, mitoloji ve gelecek. Bu dört temanın yansıtılmasının altında dört şehirden ilham alan dört yöntem yatıyor: Paris’in klasik çizgisi, Tokyo minimalizmi, Milano çılgınlığı ve Chicago modernizmi.”

Boho Vesper 4

Boho Vesper bu iki temadan doğmuş, özgün, sıra dışı bir güzelliği temsil eden bir marka. Markanın el yapımı bambu güneş gözlükleri, tişört ve sweatshirt’lerinde uyum ve mükemmeliyet büyük önem teşkil ediyor. Tasarımların dışında isminden, logosuna, ambalajlarından internet sitesine kadar her şey, yaratıcılarının mistik ve aykırı hayal dünyalarını yansıtıyor.

Boho Vesper

Boho Vesper Facebook