Orange Is The New Black’ten Uzo Aduba ve So You Think You Can Dance programından Cat Deeley‘nin duyurduğu 67. Emmy Adayları açıklandı. Adaylar arasında öne çıkan yapımlar Game of Thrones, American Horror Story: Freak Show, House Of Cards, Mad Men ve Transparent. 20 Eylül Pazar akşamı Andy Samberg‘in sunumuyla Los Angeles’da gerçekleşecek olan gece için kazanana karar vermek hiç kolay gözükmüyor.

game of thrones

En İyi Drama Dizisi

Better Call Saul
Downton Abbey
House of Cards
Homeland
Mad Men
Orange Is the New Black
Game of Thrones

transparent

En İyi Komedi Dizisi

Louie
Modern Family
Parks and Recreation
Silicon Valley
Transparent
Unbreakable Kimmy Schmidt
Veep

freak show

En İyi Mini Dizi

American Crime
American Horror Story: Freak Show
The Honorable Woman
Olive Kitteridge
Wolf Hall

Agatha Christie

En İyi Televizyon Filmi

Agatha Christie’s Poirot: Curtain, Poirot’s Last Case
Bessie
Grace of Monaco
Hello Ladies: The Movie
Killing Jesus
Nightingale

claire

En İyi Kadın Oyuncu (Drama)

Claire Danes (Homeland)
Viola Davis (How To Get Away with Murder)
Taraji P. Henson (Empire)
Elisabeth Moss (Mad Men)
Tatiana Maslany (Orphan Black)
Robin Wright (House of Cards)

 

kevin spacey house of cards

En İyi Erkek Oyuncu (Drama)

Kyle Chandler (Bloodline)
Jeff Daniels (The Newsroom)
Jon Hamm (Mad Men)
Bob Odenkirk (Better Call Saul)
Liev Schreiber (Ray Donovan)
Kevin Spacey (House of Cards)

lisa kudrow the comeback

En İyi Kadın Oyuncu (Komedi)

Edie Falco (Nurse Jackie)
Julia Louis-Dreyfus (Veep)
Amy Poehler (Parks and Recreation)
Lily Tomlin (Grace and Frankie)
Lisa Kudrow (The Comeback)
Amy Schumer (Inside Amy Schumer)

William H Macy

En İyi Erkek Oyuncu (Komedi)

Don Cheadle (House of Lies)
Louis C.K. (Louie)
Matt LeBlanc (Episodes)
William H. Macy (Shameless)
Anthony Anderson (Black-ish)
Jeffrey Tambor (Transparent)
Will Forte (The Last Man on Earth)

jessica lange ahs

En İyi Kadın Oyuncu (Mini dizi/TV Filmi)

Felicity Huffman (American Crime)
Jessica Lange (American Horror Story)
Queen Latifah (Bessie)
Maggie Gyllenhaal (The Honorable Woman)
Frances McDormand (Olive Kitteridge)
Emma Thompson (Sweeney Todd: The Demon Barber Of Fleet Street)

David Oyelowo

En İyi Erkek Oyuncu (Mini dizi/TV Filmi)

David Oyelowo (Nightingale)
Mark Rylance (Wolf Hall)
Richard Jenkins (Olive Kitteridge)
Ricky Gervais (Derek Special)
Adrien Brody (Houdini)
Timothy Hutton (American Crime)

emilia clarke

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Drama)

Joanne Froggatt (Downton Abbey)
Lena Headey (Game Of Thrones)
Emilia Clarke (Game Of Thrones)
Christine Baranski (The Good Wife)
Christina Hendricks (Mad Men)
Uzo Aduba (Orange Is The New Black)

Jim Carter

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Drama)

Jonathan Banks (Better Call Saul)
Ben Mendelsohn (Bloodline)
Jim Carter (Downton Abbey)
Peter Dinklage (Game Of Thrones)
Alan Cumming (The Good Wife)
Michael Kelly (House Of Cards)

Allison Janney

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Komedi)

Mayim Bialik (The Big Bang Theory)
Niecy Nash (Getting On)
Julie Bowen (Modern Family)
Allison Janney (Mom)
Kate McKinnon (Saturday Night Live)
Gaby Hoffmann (Transparent)
Jane Krakowski (Unbreakable Kimmy Schmidt)
Anna Chlumsky (Veep)

Adam Driver

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Komedi)

Andre Braugher (Brooklyn Nine-Nine)
Adam Driver (Girls)
Keegan-Michael Key (Key & Peele)
Ty Burrell (Modern Family)
Tituss Burgess (Unbreakable Kimmy Schmidt)
Tony Hale (Veep)

Sarah Paulson

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Mini dizi/TV Filmi)

Regina King (American Crime)
Sarah Paulson (American Horror Story: Freak Show)
Angela Bassett (American Horror Story: Freak Show)
Kathy Bates (American Horror Story: Freak Show)
Mo’Nique (Bessie)
Zoe Kazan (Olive Kitteridge)

Finn Wittrock

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Mini dizi/TV Filmi)

Richard Cabral (American Crime)
Denis O’Hare (American Horror Story: Freak Show)
Finn Wittrock (American Horror Story: Freak Show)
Michael Kenneth Williams (Bessie)
Bill Murray (Olive Kitteridge)
Damian Lewis (Wolf Hall)

En İyi Kadın Konuk Oyuncu (Drama)

Margo Martindale (The Americans)
Diana Rigg (Game of Thrones)
Rachel Brosnahan (House Of Cards)
Cicely Tyson (How To Get Away With Murder)
Allison Janney (Masters Of Sex)
Khandi Alexander (Scandal)

Beau Bridges master of sex

En İyi Erkek Konuk Oyuncu (Drama)

Alan Alda (The Blacklist)
Michael J. Fox (The Good Wife)
F. Murray Abraham (Homeland)
Reg E. Cathey (House of Cards)
Beau Bridges (Masters Of Sex)
Pablo Schreiber (Orange Is The New Black)

Elizabeth Banks modern family

En İyi Kadın Konuk Oyuncu (Komedi)

Christine Baranski (The Big Bang Theory)
Gaby Hoffmann (Girls)
Pamela Adlon (Louie)
Elizabeth Banks (Modern Family)
Joan Cusack (Shameless)
Tina Fey (Unbreakable Kimmy Schmidt)

Bill Hader

En İyi Erkek Konuk Oyuncu (Komedi)

Mel Brooks (The Comedians)
Paul Giamatti (Inside Amy Schumer)
Bill Hader (Saturday Night Live)
Louis C.K. (Saturday Night Live)
Bradley Whitford (Transparent)
Jon Hamm (Unbreakable Kimmy Schmidt)

Steven Soderbergh

En İyi Yönetmen (Drama)

Tim Van Patten (Boardwalk Empire; “Eldorado”)
Jeremy Podeswa (Game of Thrones; “Unbowed, Unbent, Unbroken)
David Nutter (Game of Thrones; “Mother’s Mercy”)
Lesli Linka Glatter (Homeland; “From A to B and Back Again”)
Steven Soderbergh (The Knick; “Method and Madness”)

David Benioff

En İyi Senaryo (Drama)

Joshua Brand (The Americans; “Do Mail Robots Dream of Electric Sheep?”)
Gordon Smith (Better Call Saul; “Five-O”)
David Benioff ve D.B. Weiss (Game of Thrones; “Mother’s Mercy”)
Semi Chellas ve Matthew Weiner (Mad Men; “Lost Horizon”)
Matthew Weiner (Mad Men; “Person to Person”)

Jill Soloway

En İyi Yönetmen (Komedi)

Phil Lord ve Christopher Miller (The Last Man on Earth; “Alive in Tucson (Pilot)”)
Louis C.K. (Louie; “Sleepover”)
Mike Judge (Silicon Valley; “Sand Hill Shuffle”)
Jill Soloway (Transparent; “Best New Girl”)
Armando Iannucci (Veep; “Testimony”)

Will Forte

En İyi Senaryo (Komedi)

David Crane ve Jeffrey Klarik (Episodes; “Episode 409″)
Will Forte (The Last Man on Earth; “Alive in Tucson (Pilot)”)
Louis C.K. (Louie; “Bobby’s House”)
Alec Berg (Silicon Valley; “Two Days of the Condor”)
Jill Soloway (Transparent; “Pilot”)Simon Blackwell, Armando Iannucci ve Tony Roche (Veep; “Election Night”)

Ryan Murphy

En İyi Yönetmen (Mini Dizi/TV Filmi)

Dee Rees (Bessie)
Ryan Murphy (American Horror Story: Freak Show; “Monsters Among Us”)
Hugo Blick (The Honourable Woman)
Uli Edel (Houdini)
Tom Shankland (The Missing)
Lisa Cholodenko (Olive Kitteridge)
Peter Kosminsky (Wolf Hall)

John Ridley

En İyi Senaryo (Mini Dizi/TV Filmi)

John Ridley (American Crime; “Episode One”)
Dee Rees, Christopher Cleveland, Bettina Gilois ve Horton Foote (Bessie)
Stephen Merchant, Gene Stupnitsky ve Lee Eisenberg (Hello Ladies: The Movie)
Hugo Blick (The Honourable Woman)
Jane Anderson (Olive Kitteridge)
Peter Straughan (Wolf Hall)