Son yıllarda festivallerde ödüle doymayan genç yönetmen, oyuncu ve senarist Xavier Dolan‘dan ve filmlerinden daha önce birçok yazımızda bahsetmiştik. Xavier, I Killed My Mother ile başlayan film kariyerine en son filmi Mommy ile dur durak bilmeden, başarıyla devam ediyor. Filmi hala izleme fırsatı bulamayanlar için Mommy, Başka Sinema kapsamında 1 haftalığına Beyoğlu Pera Sineması’nda olacak.

67. Cannes film festivalinde  gösterimi bittikten sonra 12 dakika boyunca ayakta alkışlanan Mommy, Altın Palmiye’nin en güçlü adaylarından biri. Filmin konusu, şiddete meyilli sorunlu bir ergen olan oğlu Steve’i tek başına büyütmeye çalışan dul bir annenin yaşadıkları oalrak özetlenebilir.  Filmdeki anne rolünü, I Killed My Mother’da da anne rolünü oynayan Anne Dorval canlandırıyor. Her filminde yeni bir marifetiyle tanıştığımız Xavier bu sefer filmin hem yönetmeni, hem senaristi, hem ortak yapımcısı, hem kurgucusu hem de kostüm tasarımcısı. Daha ne olsun!

Film eleştirmenleri tarafından sanatçının en iyi yapıtı olarak adlandırılan Mommy İstanbul’da 13. Filmekimi boyunca Beyoğlu Atlas, Nişantaşı Citylife Citys ve bu yılk ilk kez olmak üzere Kadıköy rexx sinemasında gösterilecek.

Daha fazla bilgi için: Başka Sinema