Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
21 Nov

The Kinfolk Table Istanbul

Kinfolk serilerine kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bu ay benim için her zamankinden bol Kinfolk’lu bir ay olacak. Dün Kinfolk Sydney Dinner Series’a katıldım ve en kısa zamanda event’in yazısını paylaşacağım. Sydney’den İstanbul’a döndüğümde ise beni Ece Erel’in çayları yani Herbal Infusions workshop’ı bekliyor olacak. Bir ayda iki event, daha ne isterim.

En son Kinfolk buluşmamızın teması Kinfolk Magazine’in çıkardığı yemek kitabı The Table’ı kutlamaktı. Milk Gallery’de yapılan buluşmada Food Project’ten Ayşe ve Deniz, Kitchen Gureilla, Geraldine Cooks’tan Eda, ev sahibelerinden Zeynep ve Gülriz’in  özenle seçerek yaptığı yemekleri yedik ve yeni katılımcılarla daha da büyük bir aile olduk. Herkesin favori tariflerini katılımcılarla paylaştığı geceden tarifleri bu blogda bulabilirsiniz. Herkesin büyük emek harcadığı bu gecenin sonunda daha çok tarif ve daha çok yeni insanla tanışmanın mutluluğu içindeydik.

Sobremasa’nın doğal peçeteleri, Urbanbake’in zarif kürdanları, Vesaire’nin güzel çiçekleri, KronotRop’un mis gibi kahveleri, Müz’ün bayıldığım teraryumları ve Geraldine Cooks’un çok lezzetli elma ve domates chutney’si… Bunca kişinin emeği ve özverisiyle yine çok güzel bir gece oldu. Herkese teşekkürler!

Partnerler

Milk Gallery & Design Store 

The Food Project 

Geraldine Cooks 

Vesaire 

Düğme Film 

Kronotrop 

Urbanbake 

Sobremesa 

Acme Props

 Fotoğraflar: Düğme Film

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply