Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
21 Jan

Dhammakaya Tapınağı

Dhammakaya Bundle 2

Her insanın huzuru arayışı ve onu bulma biçimleri farklılıklar gösterir. Huzur, bazen bulunduğumuz bir yerde, bazen okuduğumuz kitapta, bazen dinlediğimiz müzikte bazense hayatımızdaki insanlarla bizi bulur. Dhammakaya Tapınağı da Budistler için huzuru buldukları, arındıkları ve nirvana’ya ulaştıkları yerin ta kendisi.

Bangkok eteklerindeki Wat Phra Dhammakaya Tapınağı, toplu törenler için Tayland’ın en bilinen tapınaklarından biridir. 1970’li yıllarda Budist lider Phra Dhammachayo tarafından başlatılan Dhammakaya Hareketi, dünya genelindeki geniş çaplı etkisiyle biliniyor. Budistler, kutsal günlerini kutlamak için tapınakta bir araya geliyorlar ve törenlere katılıyorlar. Bu seremoniler, canlı yayınla dünyanın dört bir yanına duyuruluyor.  Budha’yı ve öğretilerini bu seremonilerle anan Budistler, mutlak varlığın mutluluk ve sevecenlik gibi ilahi nitelikleri olduğunu kabul ediyorlar.

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply