Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
21 Jan

Little Dragon

1996 yılında kurulan İsveçli müzik grubu Little Dragon, dinlemekten en fazla zevk aldığım gruplardan biri. Grubun vokali yarı Japon yarı İsveçli Yukumi Nagano, Little Dragon’un gönlümde taht kurmasının başlıca sebebi. Grubun diğer üyeleri Yukumi’nin 14 yaşından beri tanıdığı liseden arkadaşları Eric Bodin(davul), Fredrik Källgren Wallin (bass) ve Håkan Wirenstrand(piyano). Trip hop ve electronic dream pop müzik yapan grubun keşfettiğim ilk şarkısı Cyrstal Film’di. Sonrasında gelen Ritual Union ve After The Rain bana “Tamam favori müzik grubum budur.’ dedirtti. SBTRK ile yaptıkları Wildfire düeti ise Little Dragon’un daha geniş çevrelerce duyulmasına yardımcı oldu.

 

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply