Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
13 Feb

Kim? Osamu Yokonami

This slideshow requires JavaScript.

Osamu Yokonami, Kyoto’da doğmuş ve Osaka’da Görsel Sanatlar eğitimi almış. İlk kez 100 Children isimli fotoğraf projesi il keşfettiğim Yokonami, 5 yıl önce bir çocuk dergisi için fotoğrafçı olarak gittiği Tayland’da 100 çocuğun portre fotoğraflarını çekmişti. Omuzlarında decopon isimli Japon portakalı tutarak poz veren çocuklar aynı kıyafeti giyiyorlardı. Asıl kalbimi çalan projesi Assembly ile Yokonami sürekli işlerini takip ettiğim bir fotoğrafçıya dönüştü. Assembly isimli projesiyle aynı kıyafetleri giydirdiği kızların fotoğraflarını çeken fotoğrafçı, onları doğal ortamlarda pozlamayı tercih etmiş. Projenin ruhu bana fazlasıyla The Virgin Suicides ve Moonrise Kingdom tadı veriyor. Proje Japonya, Yeni Zeland ve Tayland’da çekilen fotoğraflarla gerçekleştirilmiş.

www.yokonamiosamu.jp

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply