Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
16 Aug

Her (2013)

Türkçeye ‘Aşk‘ olarak çevrilen 2013 yapımı Her’ün başrolünde Porto Rico’lu oyuncu Joaquin Phoenix rol alıyor. Aslında ünlü oyuncuya başrolde güzel oyuncu Scarlett Johansson eşlik ediyor fakat sadece sesiyle. Son yıllarda kariyerinde atağa geçen Amy Adams da filmde en çok göreceğiniz iki karakterden biri. Aşk ve bilimkurgu karması bir senaryosu olan Her, yalnız bir yazarın bir işletim sistemine sıkışmış aşk hayatını anlatıyor.

2023 yılında geçen filmde teknolojinin vardığı boyut, artık mesajlarınızı bile sizin yerinize okuyan yazılımların olduğu bir seviyeye gelmiş durumda. Teması ağırlıkla aşk olan filmin, köklerinde yatan mesajını bulmak için biraz daha derinlere inmenizi tavsiye ederiz. Gerçekten bir şeyler hissedecek ve kendinizi defalarca o ”Mümkün mü?” sorusunu sorarken bulacaksınız. Yapay Zeka tadındaki senaryosuyla Her, yavaş gidiyor ama vardığınız nokta zaman kaybıydı dedirtmeyecek kadar tatmin edici olacak. Scarlett Johansson’a gelince, sadece sesi bile yetiyor.

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply