Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
18 Sep

Recycled Window House BY Nick Olson & Lilah Horwitz

Recycled house

recycled window house1

Recycled

2012 yılında fotoğrafçı Nick Olson ve stilist Lilah Horwitz işlerini güçlerini bıraktılar ve West Virginia’da dağ manzarası üzerinden gün batımını izleyebilecekleri tahta bir kulübe yapmaya karat verdiler. Küçük ama güzel el yapımı kulübenin ana fikri, duvarlarının tamamen cam olmasıydı. Evi yaparken kullandıkları camlar dahil kullanılan her şey geri dönüştürülmüş veya ikinci elcilerden temin edilmiş.  Olson, bunu ”Her pencerenin farklı bir hikayesi var. Bir sanatçı olarak şunu öğrendiğimi söyleyebilirim ki eğer bir fikriniz varsa bunu yapmanın bir yolunu mutlaka bulabilirsiniz.” sözleriyle ifade ediyor.

İkilinin yaklaşık 500 Amerikan Doları’na malettiği kulübenin arazisi Olsen ailesinin mülküymüş. Eve elektrik ve su bağlatmayan sevgililerin tek derdi  West Virginia’nın nefes kesen günbatımını izlemek.

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply