Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
21 Oct

Kinfolk Tarifi Vol IV. Apple Blue Cheese Bread Pudding

Malzemeler

1 çorba kaşığı tuzsuz tereyağı (oda sıcaklığında)

2 adet büyük yumurta

1/4 cup süt

50 gr. şeker

1 tutam tuz

2 dilim ekmek kırıntısı

1 küçük boy elmanın püresi

30 gr. rokfor veya gorgonzola peyniri

Bir miktar bal ve deniz tuzu

Hazırlanışı

Yağladığınız fırın tepsisini ortaya koyup fırını 200 dereceye ayarlayın. Yumurta şeker ve tuzu birarada orta hızda çırpın.  Daha sonra ekmek kırıntılarını, elmayı ve peyniri ekleyin. Ekmeğin karşımının içinde iyice kaybolduğundan emin olun. Eğer karışımın kuru olduğunu düşünüyorsanız yeterli miktarda süt ilave edebilirsiniz. Hazırladığınız karışımı sufle kaplarına dökün. Daha sonra tepsiye dizin. 30 dakika pişirdikten sonra 5 dakika dinlendirin ve üzerine balla deniz tuzu koyun.

Afiyet Olsun!

İllüstrasyon: Eda Dürüst

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply