Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
28 Nov

Kim? Dinosaur Designs

Dinosaur Design 3

Dinosaur Desşgn 2

Avustralyalı tasarım şirketi Dinosaur Designs, tasarımalrında pastel tonlar, dikkat çekici objeler ve ilk bakışta kendilerine ait olduğu anlaşılabilecek işler ortaya koymayı seviyor. Kurucuları Louise Olsen, Stephen Ormandy ve Liane Rossler aslında en çok takı tasarımlarıyla biliniyorlardı ancak son zamanlarda sofra ve ev için yaptıkları objeler özellikle set masalarının vazgeçilmezi olmuş durumda. Çocukluk hayallerini yetişkin sandalyelere taşıyan ekip, kırmızı şaraplı spaghetti, küllük niyetine kullanılmış kakaolu kek  ve şeker kolyesi gibi değişik tarzlarda çekimler yapmayı seviyor.

Photo Credit: Signe Birck

Facebook

Instagram

Website

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply