Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
9 Dec

Michel Tcherevkoff’un Çiçek Ayakkabıları

Shoe Fleur 1 Shoe Fleur 2 Shoe Fleur 4 Shoe Fleur 5 Shoe Fleur 8 Shoe Fleur 9 Shoe Fleur 11

Shoe Fleur 12

Shoe Fleur 13

Shoe Fleur 14

New York’ta yaşayan Parisli Michel Tcherevkoff, aslında bir hukukçuymuş. Fakat kız kardeşini New York’ta ziyaret ettikten sonra aldığı ilhamla birlikte bütün kariyerini çiçeklerle ve meyvelerle oynamaya adamış. Kariyerine konsept fotoğrafçısı olarak devam eden sanatçı, bitki ve meyveleri çeşitli formlarda birer sanat eserine dönüştürüyor. Bitkilerin kendisiyle konuştuğunu söyleyen Michel, işleriyle onlara geri cevap verdiğini düşünüyor. 2008 yılında yayınladığı Shoe Fleur: A Footwear Fantasy isimli kitabı Diane Von Furstenberg tarafından tanıtılmış, Welcome Books tarafından yayınlanmıştı. Bugün hala birçok sergide sanatçının işleri sergileniyor.

Behance

Website

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply