Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
26 Dec

Sol Picó’nun 20. Yılı

Çağdaş dansın en önemli isimlerinden Sol Picó’nun kendi adını taşıyan topluluğunun 20.yılına özel hazırladığı, ‘Besame el cactus’ ve ‘Paella Mixta’ gibi dikkat çeken geçmiş gösterilerinden fragmanlar taşıyan ve sahnede kendisi olarak karşımıza çıktığı son performansı One-Hit Wonders, sanatçının başarılı kariyerine adanmış absürd bir güzelleme.

Sancılı yaratım süreci ve başarısızlık korkusu gibi temaların sık sık seyahat eden sanatçının uçakta kapıldığı ölüm korkusu üzerinden anlatımı, gerek kaktüslerin arasındaki gözleri bağlı dansı gerek seyirciyi de sahneye çıkardığı beklenmedik anlarıyla ironik, provokatif ve sıradışı sözcükleriyle özdeşleşmiş koreografın birbirinden güzel müziklerle yarattığı uyumla akıcı bir seyir keyfine dönüşüyor.

Yazı: İrem Aydın / Madrid

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply