Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
3 Jan

Cy Twombly’s Home / Vogue, 1966

Cy Twombly's Home 2

Cy Twombly's Home 3

Cy Twombly's Home 4

Cy Twombly's Home 5

Cy Twombly's Home 6

Cy Twombly's Home 7

Cy Twombly's Home 10

Cy Twombly's Home 11

Birkaç yıl önce Roma’da hayatını kaybeden Amerikalı Cy Twombly, 1950’li yıllarda cesur işleriyle tanınan ve en çok ödül kazanan soyut bir ressamdı. 1966 yılında Horst P. Horst tarafından çekilen bu pozlar, 1998 yılında Vogue’s Book of Houses, Gardens, People’da yayınlandı. Antik mobilyaları ve yüksek tavanlı mimarisiyle Twombly’nin evi belkide sanatında neden bu kadar iyi olduğunun da bir kanıtı. Birini tanımanın en iyi yolu eğer evini görmekten geçiyorsa, Cy Twombly’i tanıdığımıza çok memnun olduk.

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply