Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
3 Mar

Kim? Erhan Cihangiroğlu

Erhan Cihangiroglu 6 Erhan Cihangiroglu 3

Erhan Cihangiroglu 2

Erhan Cihangiroglu 1

1983 İstanbul doğumluyum ve Kadıköy’de yaşıyorum. Kısaca eğitim hayatım; yarım bıraktığım Marmara Üniversitesi Resim iş öğretmenliği ve 2011 yılında bitirdiğim Doğuş Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi Görsel İletişim Tasarım Bölümü ve Grafik Tasarım yandal programı.

Okul dönemlerinde ve sonrasında da uzunca vakit Ressam Prof. Devrim Erbil atölyesinde asistanlarından biri olarak İstanbul resimlerini nakış gibi işledim.

Resim, çocukluğumdan beri hep vardı, sinemaya ve özellikle edebiyata olan ilgim ile kendime dönüp, insanın tek gerçeği yalnızlık üzerine mutsuz ama umudu olan karaterler ve onların sıkışmış küçük dünyalarını çizmeye başladım.

Bu sıralar karışık teknik ile hazırladığım çalışmalarım ile yurt içi ve yurt dışı karma sergilere katılıyorum, vakit buldukça edebiyat dergilerine ve piyasaya illüstrasyonlar yapıyorum.

Erhan Cihangiroğlu

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply