Orhan Yılmaz ve Meriç Erseçgen‘in birlikte yürüttükleri müzik oluşumu Mind Shifter hakkında Orhan Yılmaz ile konuştuk.

“Lise yıllarından beri müziğin içindeyim. Elektronik müzikle tanışmam üniversite yıllarımda oldu. O dönemler DJ’lik yapıyordum fakat sonrasında bir şeyler üretebilmek adına işin mutfağına da girmeye karar verdim. 2012 yılına kadar tek başıma başka bir alias ile devam ettim. Bu süre zarfı içerisinde birkaç tane EP yayınladım.

2012 yılında talihsiz bir trafik kazası yaşadım ve kısmı felcin eşiğinden döndüm. 60 gün süre boyunca evde kapalı kalınca yapabileceğim tek şey müzik oldu. Yaşadığım psikolojiyi ortaya çıkan yeni bir alter ego ile hayata geçirdim ve adına Mind Shifter dedim.”Ne duymak istersen onu duyarsın” mottosu hakim bu müzikte. Mind Shifter, 80’lerin müziğinden etkilenen bir proje. Synthwave Synth-Pop ve Electronica etkileşimlerinin toplamından oluşuyor diyebilirim.

İlk albümü İstanbullu bir oluşum olan Partapart Records’dan yayınladım. Sonrasında 4 parçadan oluşan “Another Life” isimli bir EP takip etti bu albümü. Bu EP’den sonra da üniversiteden arkadaşım olan Meriç Erseçgen ile de yollarımız kesişti ve projeyi beraber yürütme kararı aldık.Bass gitarı ile daha da bir dinamiklik kazandırdı Meriç projeye ve sahne performansı daha da güçlendi. Tek başına bir şeyler yapmaktansa sahnede bir grup olması her zaman tercihimdir.

Şu aralar yeni albüm üzerinde çalışıyoruz. Kasım ayında bu albümde yer alacak 2 parçadan oluşan bir EP yayınlamayı planlıyoruz. Bu sefer bir değişiklik yapıp çeşitli vokaller ile ortak çalışma yaptık. La Dee Eda ve Görkem Han Jr. bunlardan bazıları. Yeni sezonda canlı performans için de ufak bir sürprizimiz olacak gibi gözüküyor ama henüz netleşmediği için kesin bir şey söylemek zor. İpucu da vermeyeyim, olursa hep birlikte göreceğiz :)”

Facebook

Soundcloud