Beste Zeybel 2

Beste Zeybel 3 Beste Zeybel 4 Beste Zeybel 5

1985 yılında dünyaya geldim. İsmimden de anlaşılacağı gibi müzisyen bir ailede doğdum fakat mum dibini aydınlatmadığından lisede Güzel Sanatlar okuyarak yeteneğimi resimden yana kullandım. Sonrasında da üniversitede yine Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Grafik Tasarımı okuyarak devam ettim. Üniversite öğrencilik yıllarımda Teqila/TBWA’le başlayan reklamcılık yaşamım Euro RSCG ve Alemetifaka’da toplamda 7 sene Art Director’lük yaparak devam etti.

2014’ün başında ise radikal bir değişiklik yaparak en büyük tutkum olan fotoğrafı yaptığım işten koparmayarak hedeflerimi reklam fotoğrafçısı olmaya yönelttim. Bunun için de bu işin ustadı olan Serdar Tanyeli’nin yanında kendimi geliştirmeye başladım. Bir yandan soluksuzca fotoğraf çekerken diğer bir yanımı besleyen grafik tasarıma freelance olarak albüm, tiyatro afişi, kitap kapağı ve kurumsal kimlik yaparak devam ediyorum.

Fotoğraflarımın odak noktası sadelik ve kurgulanmış her şey diyebilirim. Bu konudaki yıllardır süren tutarlılığım, ister istemez fotoğraflarımdaki kimliği oluşturmaya başladı ve bu birçok konuda bana taze fikirler ve yeni kapılar açıyor. Art Director’lükten geldiğimden midir bilinmez fotoğrafa yaklaşımım daha çok garfiksel ve düzenli kadrajlar. Bu aralar; insan çekiyorsam merkezde, obje çekiyorsam da kuşbakışı bakmaktan kendimi alıkoyamıyorum.

7 senelik yoğun çalışma temposunun verdiği zihin bulanıklığını, yeni yerler görerek açmak şu sıralar en keyif aldığım şey. Farklı atmosferlere girip, yepyeni insanlarla tanışmanın ise ayrı bir çekiciliği oluşmaya başladı. Ne zaman nerede olmak istediğimi şu an için zamana bıraktım kısaca.

Facebook

Instagram

Twitter