İnternet üzerinden düzenlenen ve jüri Başkanlığını Michel Gondry’nin üstlendiği My French Film Festival‘da yer alan 23 filmi Türkçe altyazılı ve ücretsiz olarak izleyebilirsiniz! İlk açılış gününde Türkiye’deki sinemaseverlerce 3000 kez tıklanan festival 16 Şubat’a kadar devam ediyor! Festivalde izlemenizi tavsiye ettiğimiz fimler ise şöyle:

Respire 2014

 Respire (2014)

Festivalin yarışma bölümündeki 10 uzun metraj film arasında, 2014 yılında Cannes Film Festivali “Eleştirmenler Haftası” seçkisinde yer alan Mélanie Laurent’ın Respire (Nefes) filmi de yer alıyor. Yönetmen ile film üzerine Fransızca yapılan söyleşiyi İngilizce altyazılı olarak buradan izleyebilirsiniz.

Guy Moquet

 Guy Moquet (2014)

Festivalin yarışma bölümünde yer alan 10 kısa metraj film arasında 2014 Cannes Film Festivali’nde “Yönetmenlerin 15 Günü” kapsamında gösterilen Demis Herenger’in Guy Moquet filmi de bulunuyor.

Plein Soleil

 Plein Soleil (1960)

René Clément’ın Alain Delon’un başrolde olduğu Fransız sineması klasiklerinden Kızgın Güneş filmi restore edilmiş olarak festivalin yarışma dışı bölümünde yer alıyor.

fransizca

 

C’est Dur D’être Aimé Par Des Cons (2008)

2007 Cannes Film Festivali’nde yarışma dışı gösterilen Daniel Leconte’un Charlie Hebdo dergisi karikatüristlerinin davası üzerine çektiği belgesel de festival programında izlenebilir. (Film Fransızcadır. İngilizce altyazılıdır.)

My French Festival