Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
22 Oct

La Plata, Barselona

Ne zaman bir yerlere seyahat etsem her zaman turistik restoran veya cafelerde yemek yemekten kaçınırım.  Ya yanımda taşımam için fazla ağır olan Phaidon yayın evinden çıkan Where Chefs Eat kitabımın sayfalarını karıştırırım ya da yerel halkın gittiği yerleri ara sokakları gezerek keşfetmeye çalışırım. Bu sefer Barselona’nın ara sokaklarını takip ederek buldum La Plata’yı.

La Plata’yı gördüğümde burasının doğru yer olduğunu önünde bekleyen turist görüntüsünden uzak insanlardan anladım. Sardalya ve birayı görür görmez sıraya girdim ve beklemeye başladım. 60 yıldır hizmet veren bu yerde yemek için sadece 4 çeşit bulabiliyorsunuz: Bir sosis türü olan butifarra, kızarmış ekmek, domates salatası ve kızarmış sardalya. İçecek olarak bira ve üç çeşit şarap seçeneğiniz var: Vino Tinto, Vino Blanca ve Vino Rosada. La Plata’yı La Plata yapan da işte bu özelliği. Her şey az ama yediğiniz, içtiğiniz ne varsa tadına doyum olmuyor. Üstelik fiyatları da Barselona geneline göre çok aşağılarda.

Bir başka Barselona seyahatinde görüşmek üzere La Plata ve lezzetli sardalyaları!

 Adres: Carrer de la Mercè, 28, 08002 Barcelona, Spain

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply