Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
14 Aug

Kim? Emma Hartvig

Emma Hartvig 3

Emma hartvig 2

Emma Hartvig4

Emma Hartvig 5

İsveçli sanatçı Emma Hartvig, fotoğraflarını sanat ve reklamın buluşma noktası olarak tanımlıyor. Retro filmler ve resimlerden ilham alan sanatçı, fotoğraflarında içinde yaşadığımız hayatın kırılgan anlarını  veya içerisinde olmak isteyebileceğimiz hikayeleri kurguluyor. Nicolai School of Arts ve London College of Communication’da eğitim gördükten sonra devasa bir fotoğraf arşivine sahip olan Emma, romantik görünümlü güzel modelleri veya basit bir meyve parçasını sanat eserine çevirmesiyle biliniyor. Emma’nın Londra, New York, Milwaukee, Amsterdam ve İsveç’teki sergilerini dünyanın birçok yerinden sanatsever ziyaret ediyor. Emmanın ilham aldığı yönetmenler ve ressamlar gibi gelecekte birilerinin de onun işlerinden esinleneceğine hiç şüphemiz yok.

Website 

Twitter

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply