Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
23 Oct

Kota / Karaköy

Tophane’de tramvaydan inip Galata’ya doğru çıkarken dışarıdan baktığınızda hemen dikkat çeken bir mekan var: Kota Karaköy. Yaklaşık 6 aydır açık. Sloganı “Food for Friends” olan mekanın ciddi ama bir yandan da renkli kimliği insanda merak uyandırıyor. Friends kelimesi Kota’nın sadece sloganında geçmekle kalmıyor aynı zamanda efsane diziyi izleyenlerin hatırlayacağı Friends ekibinin takıldığı mekandakine benzeyen koltuklarla insan nostalji de yaşıyor.

Galata, Tophane ve Karaköy üçgeninin tam ortasında kalan Kota’nın Karaköy’deki kafe keşmekeşinden daha rahat bir ortamı var. Yaş ortalaması da diğer mekanlara nazaran biraz daha oturmuş diyebiliriz. Öğrenciden ziyade çalışan kesim gibi…

Menüde seçenekleriniz oldukça geniş. Hamburger veya mantı da yiyebilirsiniz, somon ya da İtalyan makarnası da. Kahvelerinde de ayrıca iddialılar. Kota’yı henüz keşfetmediyseniz mutlaka bir şans verin.

Facebook

Foursquare

Instagram

Website

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply