Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
14 Nov

Kim? Betül Yazıcıoğlu

Betül Yazıcıoğlu 4

Betül Yazıcıoğlu 2

Betül Yazıcıoğlu 1

İstanbul doğumlu ve 21 yaşındayım. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Fotoğraf ve Video bölümü okuyorum. Fotoğraf çekmeye, kafamdakileri dışarı çıkarabildiğim an başladım diyebilirim. İlla da bir şeyler anlatabilme derdiyle fotoğraf çekmiyorum her zaman. Düşündüklerimi toparlıyorum, hayal ettiğim kareleri çizip, not ediyorum ve fotoğrafa dönüştürüyorum. İnsanlar da anlamak istedikleri kadarını anlıyor. Fotoğraftan heyecan duymamı sağlayan en önemli şey analog makinayla çalışıyor olmak. Hâlâ filmi banyodan alırken olumlu, olumsuz bir sürü şey geçiyor aklımdan ve bu çok güzel bir duygu. Fotoğraf üzerine kurduğum hayaller var umarım bir gün gerçek olurlar.

Son fotoğraf serim ‘Ayna’ : İnsanın kendisini, sakladığı, bastırdığı başka başka yönleriyle görüp yüzleşme durumuyla alakalı.

Facebook

Flickr

Tumblr

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply