Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
17 Nov

Mysterious Skin (2004)

Joseph Gordon-Levitt henüz bir teenage iken bile indie filmlerde boy gösteriyordu.  Başrolünde Levitt’in arz-ı endam ettiği Mysterious Skin’de pedofili, seks ticareti, tecavüz gibi sert konulara değiniliyor. Film, sadece drama üzerine değil ufo ve uzaylılar gibi değişik konular da filmde önemli bir yere sahip. Çocukken onu uzaylıların kaçırdığına inanan bir gencin kayıp 5 saatini hatırlamaya çalışmasıyla geçen filmde, eşcinsel eğilimin doğuştan mı olduğu yoksa hemcinsi tarafından tecavüze uğrayan bir çocuğun cinsel eğiliminde bu travmanın mı etkisi olduğu gibi sorular kafanızda yankılanacak.  Yönetmenliğini Gregg Araki’nin yaptığı filmde Joseph’e Buffy The Vampire Slayer’da Buffy’nin kardeşi Dawn rolünü canlandıran Michelle Trachtenberg ve Brady Corbet eşlik ediyor. Sert ve düşündüren filmleri sevenler Mysterious Skin’i beğenecekler.

İyi Seyirler!

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply