Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
12 Dec

Kim? Ceren Ceylaner

Ceren Ceylaner 2

Ay sonuna kadar Müphem Sergi’de çalışmasını görebileceğiniz Ceren Ceylaner, tablolarında genellikle insana dair olanı, yalnızlığı, portreleri, farklı cinsiyetleri ve güdülen cinsiyet politikalarını, kadın bedenini, psikolojisini, ihtiyaçlarını, tahakkümünü ve istismarını konu ediyor. Ceylaner’in solo sergilerinde gerçekleştirdiği performanslar, özellikle çok ilgi görüyor.

Bunu yaparken, en çok da kendi bedeninden , birikimlerinden ve toplumsal gözlemlerinden yola çıkıyor. Yapıtlarında değişik teknikleri (Boya, Kolaj,Heykel, Fotoğraf, Seramik, Dans – Performans…) ve farklı disiplinleri harmanlamaktan oldukça keyif alıyor gibi görünen sanatçı,  işlerinde kadın bedenini kuşatan kültürel kodları ve bu kodların eleştirisini hissettiriyor.

Ceren Ceylaner, 1999-2014 yılları arasında yerli, yabancı pek çok eğitmenle, Çağdaş Dans, Klasik Bale, Latin Amerika ve Salon Dansları (samba,cha cha cha, rumba, jive, paso doble, viyana valsi …) çalıştı ve dans eğitmenliği yapmaktadır. Varlığını dans ettikçe daha çok hissettiğinden; dansı sanat çalışmalarıyla eş zamanlı olarak sürdürmektedir…

Facebook

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply