Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
19 Dec

Kim? Birce Kirkova

Birce Kirkova 3

Birce Kirkova 4

Birce Kirkova 5

Birce Kirkova 6

Birce Kirkova, uzun zamandır çeşitli sosyal hesaplarından kendisini takip ettiğimiz, muhabbet edince keşke daha önceden tanısaydık dediğimiz bir sanatçı ve sanatsever. Sadece ilhamlık paylaşımlarıyla değil yaptığı resimlerle de ilgimizi çeken Birce, Çağatay Dener ve Mert Ülkümen’le beraber kurduğu Koal isimli sanatsal bir oluşumla haşır neşir.

3 kişilik bir ekiple yola çıkan Koal, adından da anlaşılacağı gibi bünyesinde birçok sanatçı barındırıyor.  En son bir blog projesiyken işleri büyütüp düzenledikleri God Save The Porn isimli sergiyle dikkatleri üzerine çeken ekip, şuanda hep beraber yeni projeler üzerinde çalışıyor.

Birce Kirkova, 1991 doğumlu ve Çukurcuma’da yaşıyor.

Facebook

Instagram

 

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply