Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
21 Dec

Kim? Manolya Çelikler

Manolya Celikler 2

Manolya Celikler 3

Manolya Celikler 5

Manolya Celikler 4

Manolya Celikler 6

1986 İstanbul doğumluyum, İstanbul’da yaşıyor ve çalışıyorum. Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Plastik Sanatlar Bölümü mezunuyum. Toplumsal cinsiyet, kimlik ve var olma kavramlarını kadına özgü olan ” dikiş-nakış” ile birleştirerek farklı ifade yolları üzerine çalışmaktayım. Kadının ötekileştirilmesini merkeze alarak farklı sosyal grupların da ötekileştirilmesi işlerimde öne aldığım bir kavramdır ve bu ötekileştirmenin değersizleştirdiği olguların kontra özelliklerini kullanmak işlerimin önemli bir yoğunluğunu teşkil eder.

Facebook

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply