Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
28 Dec

Kim? Böbrek Soundsystem

2012 yılından beri sosyal medyada yayınladığı videolarla ve şarkı sözleriye tam da bize hitap eden Böbrek Soundsystem, kurucusunun tamamen deneysel bir müzik yapma isteğiyle ortaya çıkmış. Çevresindeki insanların reaksiyonunu ölçme amacıyla kimliğini gizleyen Böbrek Soundsystem kurucusu, bu proje dışında da müzik sektörünün içinde olan bir isim. Akıl uçuran videolar ise Mehmet Serinkaya’nın ellerinden çıkma. Parçalarında kolajlar kullanan X, Mantarların İçinde isimli parçasıyla 70’ler Türk psychedelic rock müziğiyle Prodigy’den oluşan bir loop yapacak kadar cesur. Yaptığı ilginç müzik, özellikle videoları ile birlikte  dinlenince tadına doyulmuyor. Arada canlı performanslarını yakalamak için Facebook sayfalarını takip edin.

Böbrek Soundsystem

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply