Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
4 Jan

Kim? Sibel Kocakaya

Sibel Kocakaya 2

Sibel Kocakaya 3

Sibel Kocakaya 6

Sibel Kocakaya 4

Sibel Kocakaya 5

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsünde yüksek lisans tezi çalışmasını bu yıl tamamlayan Sibel Kocakaya, üretimini farklı medium’lar kullanarak gerçekleştiriyor. 
Son dönem işlerinde izleyiciyi, mekan ve mekan-beden kavramları ile buluşturan sanatçı ayrıca üretimini bir oyun alanı gibi kullanarak kendi deneyimsel sürecine de ortak ediyor. 

Farklı disiplinleri birarada kullanan sanatçı, fotoğrafın bilinçdışı olanı ve çevreyle kurulan deneyimi ortaya çıkardığını vurgulayarak üretimini genel anlamda fotoğraf aracılığıyla kurguladığını ifade ediyor. 


Mixer Galeri’ de ilk kişisel sergisini açan sanatçı, ikinci kişisel sergisine Paris’te hazırlanıyor. 
Üretimine bağımsız olarak devam eden sanatçının eserlerini 6 Ocak’ta gerçekleşecek olan ‘Kötülüğün Şeffaflığı ya da Ötekine Bakmak’ isimli karma sergide görebilirsiniz.

Tumblr

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply