Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
3 Feb

Kim? Ali İnay

Montreal’de yaşayan fotoğrafçı Ali İnay, şehir manzaraları, mimari ve seyahate odaklı çekimler yapan bir fotoğrafçı. Büyükbabasından kalan eski bir fotoğraf makinesi sayesinde fotoğrafçılığa merak salmış da değil. Hatta ilk fotoğraf makinası Sonny W30’u liseden sonra Belçika’da erasmusa gittiği sırada almış. Şubat 2012 yılında ise açtığı Instagram hesabıyla her gün fotoğraf çekmeye başlamış. Onun için fotoğraf yeni yerler ve yeni insanlar keşfetmek demek.

Ali, daha önce Instagram’da Devr-i Âlem köşemize konuk olmuştu. Instagram hesabından yaptığı paylaşımlarla namı Guardian’a kadar uzanan İnay’ın yeni websitesi‘ni mutlaka sık kullanılanlarınıza ekleyin.

Ali is a Montreal-based photographer focusing on urban landscapes, interiors and travel. He did not have an old camera from his grandfather to get into photography. Instead, he has gotten his first camera, Sony W30 in Brugge, Belgium while he was an exchange student after high school. He went to photowalks with his host father and had a taste of photography for the first time. However, only after getting introduced to Instagram back in February 2012, he started to shoot everyday. For him, photography is a mean to discover people and places.

Ali İnay 2

Ali İnay 3

Ali İnay 4

Ali İnay 5

AYŞİN İLDEŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra University of The Arts London ve Chelsea College’da iletişim ve medya üzerine eğitim aldı. Çeşitli yayınlarda yıllardır kültür-sanat, sinema, müzik, seyahat, dekorasyon ve gastronomi alanlarında editörlük yapmanın yanı sıra, markalara ve kişilere dijital iletişim danışmanlığı, yaratıcı içerik ve kurumsal blog yönetimi, kurumsal dergi yaptığı işlerden bazıları. Yazı İşleri Müdürü ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştığı Büyük Kulüp'ten ayrıldıktan sonra Kurucusu olduğu Beyoğlu Creative'i hayata geçirdi. Yeni projeler tasarlamaya ve çeşitli platformlarda yazmaya devam ediyor.

No Comments

Leave a reply