Featured Posts

Onu Öldür, Beni Güldür / Ali Elmacı
“Onu Öldür, Beni Güldür” sergisindeki fantastik sahnelerde, bal yapan eşek arılarına, abaküse takılmış kurukafalara, bağırsak şeklindeki sarıklara ve gözünü izleyiciye dikmiş huzursuz çocuklara rastlıyoruz. Çekici olanla iticiyi, samimi olanla tehditkarı, doğalla yapayı, kutsalla kitsch'i bir arada seyrederken hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz.
View Post
To top
22 Jul

KOLUMBUS KILL

Berlin’de KOLUMBUS KILL grubu ile raflarda yer almak üzere olan yeni albümleri ve yaptıkları müzik üzerine konuşma fırsatı bulduk.

Was für eine Musikrichtung macht ihr und warum?

Wir nennen unsere Musik “Sexy Drive“. Der Drive kommt aus den treibenden Tanzbeats und bluesigen Rockriffs. Poppige Balladen und gefühlvolle Texte sorgen für die Sexiness. Unsere Musik kam von Anfang an aus dem Bauch heraus. Wir hören alle viele verschiedene Musikstile und kombinieren diese im Proberaum zu unserem KOLUMBUS KILL-Sound.

Yaptığınız müzik hangi tür ve neden bu türü tercih ettiniz?

Biz tarzımızı ‘‘Sexy Drive‘‘ olarak tanımlıyoruz. Drive vurucu dans ritmlerinden, Blues ve Rock karışımından geliyor. Pop balatları ve duygu dolu şarkı sözleri, onları daha çekici yapıyor. Yaptığımız müzik ilk başta içimizden geliyor. Birçok farklı müzik tarzını dinliyor ve kayıtta KOLUMBUS KILL sound’u ile birleştiriyoruz.

Wer schreibt eure Texte? Und warum singt ihr nicht auf Deutsch?

Unser Sänger Kris schreibt den Großteil unserer Lyrics. Er ist in New York geboren, daher ist Englisch seine Muttersprache und die Basis für unsere Texte. Inzwischen schreibt er auch auf Deutsch. Mit KOLUMBUS KILL bleiben wir aber bei Englisch, weil wir von Leuten auf der ganzen Welt gehört und verstanden werden wollen.

kolumbus kill 3

Photo Credit: Karoshiphoto / Stephan Zwickirsch

Şarkı sözlerinizi kim yazıyor? Ve neden Almanca söylemiyorsunuz?

Şarkı sözlerinin büyük bir bölümünü solistimiz Kris yazıyor. New York doğumlu olduğu ve anadili İngilizce olduğu için sözlerimiz de İngilizce. Almanca da yazıyor tabii ki fakat bütün dünyada dinlenmek ve anlaşılmak istediğimiz için İngilizce’yi tercih ediyoruz.

Wie kamt ihr auf den Namen KOLUMBUS KILL?

Wir glauben, dass wir mit unserer Musik etwas bewegen können. Jeder kann das! Dabei ist es egal, ob wir in die Historie eingehen wie die großen Entdecker. Whatever! Wir schreiben unsere eigene Geschichte mit unserer Musik, mit unseren Fans und wir machen das Beste draus.

KOLUMBUS KILL ismi nereden geliyor?

Biz müziğimizle bir şeyleri etkileyip değiştireceğimize inanıyoruz. Herkes bunu yapabilir tabii ki! Geçmişteki büyük kaşifler gibi ya da değil, ne fark eder! Biz müziğimizle, bizi sevenlerle kendi tarihimizi yazıyor ve elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz.

Wie habt ihr euch kennengelernt?

Das war im legendären SO36 in Kreuzberg. Natürlich waren Alkohol und Zigaretten im Spiel, aber die Chemie zwischen uns stimmte sofort. Es war klar: Wir wollen gemeinsam die Welt erobern! Diese Aufbruchsstimmung hat uns weit getragen und ist immer noch Antrieb unseres Schaffens.

kolumbus kill 1

Photo Credit: Ana Lessing

KOLUMBUS KILL grup üyeleri nasıl tanıştı?

Kreuzberg’te efsanevi bir SO36 akşamıydı. Alkol ve sigaranın da bolca olduğu bir atmosferde kimyalarımız uydu ve amacımız aynıydı. Hepimiz aynı şekilde dünyayı keşfetmek istiyorduk. Bu amaç bizi başka bir oluşuma itti ve her zaman başarılarımızda bizi harekete geçiren güç olarak kalacak.

Wie löst ihr innerhalb der Band Konflikte?

Durch ein Fußballturnier auf der Konsole! Der Gewinner ist Bandkönig und darf entscheiden – bis zum nächsten Problem. Nur unser Drummer Sören ist leider nicht dabei, weil er absolut kein Fußball-Fan ist ;)

Grupta bir problem olduğunda nasıl çözüyorsunuz?

Tam bir futbol turnuvası şeklinde. Kazanan, grup kralı oluyor ve bütün kararları o veriyor. (Gelecek probleme kadar) Sadece davulcumuz Sören futbol sevmediği için buna dahil değil :)

Die Stimmung bei euren Konzerten hat mich sehr inspiriert. Wie fühlt ihr euch auf der Bühne?

Das besondere Gefühl von dem du sprichst, ist wohl, dass sich bei unseren Konzerten jeder in der Musik wiederfindet. Egal, ob Jugendlicher oder Opa: Mit unseren Songs holen wir die Leute aus ihrem alltäglichen Leben und lassen sie ihre Probleme für einen Moment vergessen. Genau so geht es uns auch auf der Bühne!

Konserlerinizdeki atmosfer beni oldukça etkiledi. Siz sahnede nasıl hissediyorsunuz?

Bahsettiğin o his konserlerimizde herkesin, her şarkıda hissettiği aynı güçlü his ve bu çok hoş. Gençler ya da dedeler farketmez. Şarkılarımızla insanlar birkaç dakika için bile olsa problemlerini unutuyor ve günlük yaşamdan uzaklaşıyor. İşte tam olarak sahnede olan böyle bir şey.

Bisher habt ihr drei EPs veröffentlicht. Wann erscheint euer erstes Album?

Du wirst lachen, aber unser Debütalbum ist gerade fertig geworden. Es wird diesen Herbst erscheinen und wir freuen uns unglaublich darauf. Unsere Musik ist sehr vielseitig und wir wollten alles davon einfangen. Deshalb haben wir wirklich viel Anspruch und Zeit in die Produktion gesteckt und das Resultat kann sich hören lassen!

Şu ana kadar 3 Single yayınladınız. İlk albümünüz ne zaman çıkacak peki?

Güleceksin ama ilk albümümüz neredeyse hazır. Bu sonbahar çıkacak ve büyük bir heyecanla bunu bekliyoruz. Müziğimiz çok yönlü olduğundan herşeyi yakalamak istiyorduk. Bu yüzden çok zaman ve emek harcadık. Sonucunun ses getirmesini bekliyoruz.

Welche Hörerschaft wollt ihr mit eurer Musik ansprechen?

Wie erwähnt, wollen wir mit unserer Musik auf der ganzen Welt Gehör finden. Grundsätzlich sprechen wir alle Menschen an, die Lust auf handgemachte Tanzmusik haben. Das klappt bisher sehr gut und bei unseren Konzerten tanzen Jung und Alt nebeneinander.

Yaptığınız müzikle hangi kitleye hitap ediyorsunuz?

Başta da söylediğimiz gibi bütün dünyaya hitap etme arzusundayız. Prensip olarak akustik müzikten keyif alan bütün insanlara söylüyoruz. Şu ana kadar iyi gitti hep. Konserlerimizde gençlerle yaşlılar birlikte dans ediyor.

Wie sehen eure Pläne fürs kommende Jahr aus?

Wir werden unser Album in die Welt tragen und so viele Konzerte wie möglich spielen. Unterwegs zu sein, ist außerdem die beste Inspiration für neue Songs!

Gelecek yıla dair planlarınızı öğrenebilir miyiz?

Mümkün olduğunca çok konser vererek albümümüzü tüm dünyaya dinleteceğiz. Yollarda olmak, yeni şarkılar için en iyi ilham kaynağı.

Wann sehen wir KOLUMBUS KILL live in Istanbul?

Jederzeit – ladet uns ein!

KOLUMBUS KILL’i Istanbul’da ne zaman dinleyebileceğiz?

Her zaman olabilir, davet edilsin yeter!

Facebook

Kolumbus Kill

Cover photo credit: Ana Lessing

YAĞMUR SEFA
No Comments

Leave a reply